Galileo Galilei İtalyan Lisesi Galileo Galilei İtalyan Lisesi

9. 10. SINIFLAR İTALYA YAZ OKULU 2022

               “İtalya Yaz Okulu“ etkinliği kapsamında bu yaz ilk defa lise grubumuzdan 9 ve 10. sınıf öğrencilerimiz ile İtalya’nın Floransa şehrine gittik. Öğrencilerimize Türk Müdür Başyardımcısı Deniz Hadımoğlu ve Kimya Öğretmeni Nihan Özyürek eşlik etmiştir. 

               Öğrencilerimiz, öğretmenleri eşliğinde 10 Temmuz 2022 Pazar günü yola çıkıp Bologna Havaalanı' ndan onlara eşlik eden rehber ile Floransa’ya doğru yola çıktılar. İlk gün okulda yapılan oryantasyon programı ve seviye tespit sınavı ile dil okulunu ve öğretmenlerini yakından tanıma fırsatı buldular. Ardından İtalyan aileleri ile tanışmak için evlerine doğru yola çıktılar. Hafta içi sabahtan öğlene kadar dil okulunda derslerine girdiler,  ve rehber öğretmenleri eşliğinde yemeklerini yiyip etkinliklere katıldılar. 

                Birbirinden farklı etkinlikler ile hem İtalyancalarını pekiştirdiler hem de İtalyan kültürünü ve Floransa' yı yakından tanıma fırsatı buldular. Sırasıyla, Floransa şehir turu, italyan mutfağı: makarna ve tatlı yapımı, Fiesole şehir turu, Boboli bahçesi, italyan jest ve mimikleri dersi, Accademia Galerisi, Uffizi Galerisi, Michelangelo Tepesi, Barberino Outlet gezisi, Lucca şehir turu gibi birbirinden güzel kültürel aktivitelere katıldılar. Harika geçen gezimizi 23 Temmuz 2022 Cumartesi günü tarifeli uçağımız ile İstanbul Havaalanına gelerek sonlandırdık.