Galileo Galilei İtalyan Lisesi Galileo Galilei İtalyan Lisesi

Lisemiz

Tarihi 1860’lara dayanan eğitim kurumumuz tanıklık ettiği tüm değişimlere eğitim felsefesinden ödün vermeden ayak uydurmaktadır.

Okulumuz şehir ve hayatın merkezinde bir konumda, Beyoğlu’nun dinamik yaşamı içerisinde olmasına karşın tüm karmaşadan uzakta güvenli bir ortam sunmaktadır.

Okulumuzun tarihi ve doğal dokusunu bozmadan yenilenen, sakin ve huzurlu bir ortam sunan aydınlık sınıfları, öğrencilerimizin ders saatleri dışında özgürce hareket edecekleri geniş koridor ve bahçeleri, günümüzün teknolojik gelişmelerini takip edebilecekleri çok amaçlı salonları, laboratuarları, yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri ve geliştirebilecekleri resim ve müzik odaları, spor salonları, yıl boyunca farklı etkinlikleri ağırlayan konferans salonu, yemeklerini yerken oturup sohbet edebilecekleri kantini, ayrıca eğitim dönemi başında tüm kitap ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kitap satış bürosu bulunmaktadır.

Alanlarında tecrübeli öğretmenlerimizin rehberliğinde çalışan eğitsel kulüpler, Öğrencilerimizin soru ve sorunlarına her zaman cevap bulabilecekleri rehberlik servisi ve öğrenci işleri, güvenilirliğini kanıtlamış okul servisleri okulumuzun sunduğu diğer imkanlardır